info@kaskopolice.com      0(850) 333 44 14                NELER SİGORTALANIR?    FARKIMIZ    HAKKIMIZDA

Pert araç kaskosu yapan şirketler


kaskopolice.com | Sigorta, Araç Kasko, Trafik, Sağlık Sigortası Sorgulama

Pert araç kaskosu yapan şirketler sigorta sektöründe oldukça az sayıdadır. Çoğu şirket ağır hasar sonrası tamirat görmüş araçlara
kasko sigortası yapmaz ve teminat vermez. İstinai olarak az sayıdaki pert araç kaskosu yapan şirketler de kasko poliçelerinde pert araç sahibine ikinci bir maduriyet yaşatacak teminatlarla kasko sigortası yapar.

Çoğunlukla kasko poliçesi yapılırken ''pert araç'' ile ilgili hükümler aracılar tarafından müşteriye ya kasıtlı olarak söylenilmez ya da gerçekten sigortayı yapan aracıların dahi ,ağır hasar görmüş pert kaydı bulunan araçlara amil hükümler ile ilgili bir şey bilmediklerini duyarız. Oysa pert araç kaskosu yapan şirketlerin kasko sigorta hükümlerinde bu konuda kabul edilmez muafiyetler bulunmaktadır.
Pert araç kaskosu yapan şirketler arasındaki ORİENT sigortanın kasko ürünü şimdiye kadar çıkmış piyasadaki, tüketici lehine en iyi üründür.Martı sigorta olarak ORİENT sigorta acentesiyiz ve pert olmuş aracınızın kaskosuna talibiz. Orient sigorta ürünü pert araç kazdan sonra nasıl yapıldıysa aynı şekilde tazminat ödüyor.Örneklendirecek olursak araç orjinal parça le toplandı ise yeni bir kazada orjinal parça maliyetleri üzerinden eşdeğer parça ile toplandı ise eşdeğer parça maliyeti üzerinden kısmi hasar ödemesi yapıyor.

Tekrardan pert olma durumunda ise araç teminat bedeli esas alınarak hasarlı aracın piyasa rayici tespit edildikten sonra , belirlenen bu piyasa rayiç bedeli üzerinden %20 kesinti yapılarak ödeme yapılıyor. Bu kesinti ise on derece normal zaten pertten çıkmış araçlar emsallerine göre ortalama % 20 -%25 daha ucuz temin edilebiliniyor. Pert araç kaskosu yapan şirketler de araç sigortalanmadan önce dört cepheden resim isterler .Sigorta şirketi açısından olduğu kadar bu resimler müşteri açısından da rahatlatıcı bir durumdur ve acentenin sorumluluğundadır.